Sveikiname konkurso laureatus!

Vasario 15 d. Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykloje įvyko I respublikinis instrumentinės muzikos konkursas „Garsų sūkury“. Virtualiai vykęs konkursas buvo sėkmingas mūsų mokyklos tercetui Jokūbui Gaškai (smuikas), Gustei Kazėnaitei (fortepijonas) ir Kajui Zaičenko (akordeonas)- jie tapo I vietos laureatais. Nuoširdžiausi sveikinimai mokyklą garsinantiems jauniesiems muzikantams ir jų mokytojams Ligitai Stravinskienei, Skirmai Andreliūnienei, Redui Varvuoliui. Didžiausias palinkėjimas ir noras, kad šį puikų kolektyvą muzikos mylėtojai galėtų išgirsti ne tik virtualiai, bet ir gyvai.

Atostogos

Mokinių žiemos atostogos vasario 15- 19 d. Pasinaudokite žiemos teikiamais malonumai- juk ne kasmet tiek sniego ir šalčio sulaukiame! Pailsėkite, būkite žvalūs ir sveiki.

V. Juodpusio „Muzikos kalendorius“ sugrįžta skaitmeniniu pavidalu

„Apie muziką“ inf.

Kviečiame nemokamai pasiimti 2021 m. „Muzikos kalendorių“. XXXI kalendoriaus numeris tapo pirmuoju skaitmeniniu. Tad jį dabar galite atsiversti bet kada ir iš bet kur, o, įsidiegę į Google kalendoriaus programėlę telefone, planšetėje ar kompiuteryje, šį beveik du tūkstančius muzikinių sukakčių aprėpiantį, bet vos 312 kilobaitų „tesveriantį“ leidinį visada turėsite savo rankinėje ar kišenėje. Programėlė taip pat leis naudotis papildomomis kalendoriaus galimybėmis (pvz., paieška).

Skaitmeninį leidimą paskatino kalendoriaus autoriaus Vaclovo Juodpusio atsisveikinimo laiškas, išspausdintas 2020 metams skirtame numeryje. Daugiau kaip trisdešimties metų muzikologo dirbtą darbą ryžosi pratęsti trijų kartų atstovai: pirmą kursą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigusi Julija Andrejeva (g. 2001 m.), savaitraščio „Apie muziką“ kuratorius Akmis Lomsargis (g. 1976 m.) ir pats V. Juodpusis (g. 1938 m.). Kalendoriaus išsaugojimu taip pat susirūpino mūsų mokykla, kuri, kartu su kitomis 30 Lietuvos meno ir muzikos mokyklomis, sutiko tarpti kalendoriaus viešinimo ir sklaidos partnere.

Nemokamai visiems prieinamas kalendorius buvo išleistas savanoriško darbo pastangomis. Apgailestaudami pripažįstame, kad tokia netvari leidyba neužtikrino visų klaidelių išrankiojimo ir sukakčių atnaujinimo. Piniginės lėšos padėtų į šį darbą įtraukti daugiau jaunųjų muzikologų, kurie ne tik pataisytų šių metų numerį, bet taip pat leistų laiku išleisti kitų metų kalendorių.

Kviečiame:
1. Aplankyti kalendoriaus elektroninę svetainę – kalendorius.apiemuzika.lt
2. Įsidiegti muzikines sukaktis į Google kalendoriaus programėlę (užtruksite dvi minutes).
3. Paremti kalendoriaus leidybą užsisakydami savanorišką prenumeratą (nuo 0,5 Eur).
4. Pasiūlyti atnaujinti muzikines sukaktis (pranešti apie klaidą, patikslinti esamą ar pasiūlyti dar neįtrauktą įvykį).
5. Perduoti šią žinią savo draugams, kuriems taip pat rūpi muzikinio gyvenimo atminties išsaugojimas.

Sausio 13-oji

Sausio 13 d. 8.00 val. visus kviečiame prisijungti prie jau tradicija tapusios pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir dešimčiai minučių languose uždegti vienybės ir atminimo žvakutes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.  Svarbu žvakes uždegti tuo pačiu metu (8.00–8.10 val.) tam, kad žvakių liepsnelės kartu plazdėtų visoje Lietuvoje! 

Po atostogų

Mieli mokiniai, gerbiami tėveliai ir mokytojai. Primename, kad Kalėdų atostogos baigsis sausio 5 d., sausio 6 d. jau vyks pamokos, karantino metu tik nuotoliniu būdu. Linkime išlikti visiems saugiems, sveikiems, darbingiems, pasiruošusiems siekti kuo geresnių rezultatų.

Su Naujaisiais Metais!

Miela mokyklos bendruomene!

2020 metai atnešė netikėtų iššūkių, nelauktų sunkumų ir išbandymų. Visiems teko mokytis bendrauti per atstumą, išmokti dirbti nuotoliniu būdu. Ugdymo procesas nenutrūko, padėdami vieni kitiems mokytojai, mokiniai, jų tėveliai pasiekė gerų ugdymo rezultatų. Jaunimo centro darbuotojai kūrė naujus bendravimo su jaunimu būdus, rengė projektus kitų metų veikloms. Kiti darbuotojai rūpinosi, kad užtektų ne tik ugdymo, bet ir apsaugos priemonių, būtų jauki aplinka kad ir trumpam užsukusiems į mokyklą. Nuoširdžiausiai visiems dėkoju ir linkiu, kas ateinantys metai būtų lengvesni, laisvesni, sveikesni. Būkite laimingi!

Jūsų Nijolė Pupinienė

Jaunosios žvaigždutės

Tradiciškai baigiantis metams Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas ir Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba paskelbė konkurso „Jaunosios žvaigždutės“ atranką, įvertino ir išrinko iniciatyviausius, labiausiai 2020-aisiais metais pasižymėjusius ir savo darbais bei veiklomis rajono vardą garsinusius jaunus žmones. Komisija išrinko 20 nominantų, Kasmet „Jaunųjų žvaigždučių“ pagerbimo renginys sulaukdavo didelio visuomenės dėmesio, deja, karantinas koreguoja tradicijas, tačiau rasta alternatyva – nominacijų statulėlės jaunuoliams pristatytos į namus, o apdovanojimų ceremonija persikėlė į nuotolinę erdvę.

Didžiuojamės Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos žvaigždutėmis, sužibėjusiomis šiais metais. Linkime ir toliau džiuginti visus savo atliekama muzika. Dėkojame mokytojams, padėjusiems savo mokiniams suspindėti.

Jokūbas Gaška
Metų smuikininkas (mokytoja Ligita Stravinskienė)
Kajus Zaičenko

Metų akordeonistas (mokytojas Redas Varvuolis)
Aretas Stankūnas- metų atlikėjas (mokytoja Arina Janeliūnienė)

Paskatinamasis prizas perduotas mūsų mokyklos pianistei Evelinai Kazlauskaitei, kuri per metus perskaitė 100 knygų, nuolat dalyvauja įvairiuose skaitymo iššūkiuose bei literatūros pristatymuose.

Kalėdų laukimas

Baigiasi dar vieneri metai. Nelengvi, pateikę daug išbandymų, iššūkių. Bet atkakliu darbu, tikėjimu ir pasitikėjimu vienas kitu viską pavyko įveikti. Sveikindami su ateinančiomis gražiausiomis metų šventėmis, siūlome pasigėrėti nuoširdžiausiu Kalėdų koncertu. Dėkojame mokytojams, mokiniams ir jų tėveliams, sukūrusiems šią mažą muzikos šventę. Būkite sveiki!

Gustė Martinaitytė, 1 kl.
Ūla Kirdeikytė, 1 kl.
Aleksandra Šiurnaitė, 3 kl.
Augustė Janeliūnaitė, 2 kl.
Agnė Rimkutė, 2 kl.
Ugnė Špakytė, 4 kl.
Gustė Vaitiekūnaitė, 4 kl.
Marija Zinkevičiūtė, 4 kl.
Gytė Stalmačenkaitė, 5 kl.
Greta Gudaitė, 7 kl.
Agota Stankevičiūtė, 6 kl.
Kajus Zaičenko, 7 kl.
Viktorija Mickevičiūtė, 7 kl.
Laura Baltėnaitė, KU
Gustė Kazėnaitė, 7 kl.
Gabija Tarasevičiūtė, KU
R. Klupšo gitaros klasė

Nuotolinis mokymas

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu kanatinas Lietuvoje pratęstas iki 2021 m. sausio 31 d. Numatyta, kad neformalusis ugdymas tegali būti organizuojamas tik nuotoliniu būdu. Mūsų mokyklos mokiniams atostogų laikas nesikeičia: žiemos (Kalėdų) atostogos numatytos nuo gruodžio 23 d. iki sausio 5 d. imtinai. Visi atsiskaitymai, egzaminų perklausos, netgi egzamino pirmoji dalis vyks nuotoliniu būdu pagal numatytą grafiką . Visą informaciją pateiks mokytojai.

Vietoje tradicinių kalėdinių koncertų lauksime mokinių įrašų, kuriuos skelbsime mokyklos tinklapyje (įrašus siųsti savo mokytojams).

Svarbiausia- būkime saugūs ir išlikime sveiki. Linkėjimai iš Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos.