Ema- tarptautinio konkurso Sankt Peterburge I vietos laureatė!

Birželio 8- 11 dienomis Sankt Peterburgo mieste vykusiame V tarptautiniame konkurse- festivalyje „Baltųjų naktų garsai ir spalvos“ mūsų mokyklos jaunoji pianistė Ema Stakutytė laimėjo I vietos laureato diplomą. Tai didžiulis mokinės ir jos mokytojos Natalijos Chrapačienės laimėjimas, nes varžovai iš įvairių šalių buvo labai stiprūs, komisija labai griežta. Jauniausiai pianistei 5 metai, vyriausiai – 27 m., Ema buvo jauniausia savo kategorijoje.

Profesionalioje koncertų salėje „Sankt-Peterburg“ varžėsi instrumentalistai, šokėjai, vokaliniai ansambliai, jaunieji aktoriai, dizaineriai. Kompetentingoje vertinimo komisijoje- populiarūs artistai ir žymūs pedagogai. Komisijos pirmininkas A. Saifulin- Tatarstano Respublikos nusipelnęs artistas, Vienos konservatorijos absolventas, tarptautinių konkursų laureatas, Maroko konservatorijos profesorius. Kiti komisijos nariai: I. Prosalovskaja – nusipelniusi artistė, Rusijos valstybinės premijos laureatė, tarptautinių konkursų laureatė (Rusija, Maskva). J. Derunec– docentė, Gnesinų muzikos Akademijos pedagogė (Rusija, Maskva). M. Mo– choreografas, pedagogas ir tarptautinių festivalių, konkursų, inovacinių projektų bei šou organizatorius, šokių kompanijos Iron Skulls Co savininkas. (Ispanija, Barselona). Ch. Činakaev- nusipelnęs Rusijos artistas, Rimskio- Korsakovo konservatorijos pedagogas (Sankt-Peterburgas). L.Panadmitrijeva-  profesorė, Sankt-Petreburgo meno ir teatro akademijos pedagogė.

Po konkursantų pasirodymo organizuotas „apvalusis stalas“ ir pasirodymų aptarimas su komisija, „Master- clas“ patirties pasidalinimas,  pianisto A. Saifulin darbas su konkurso dalyviais, baigiamasis koncertas ir apdovanojimai. Buvo nepaprastai džiugu išgirsti savo vardą tarp pačių geriausių.

Sankt Peterburge organizuota ir edukacinė- pažintinė programa: konkurso dalyviai ir pedagogai spėjo aplankyti Ermitažą, Peterhofą, buvo ekskursiją po miestą  autobusu, naktinis plaukiojimas laivų stebint, kaip pakeliami Nevos tiltai. Visi grįžo su puikiais įspūdžiais ir neįkainojama patirtimi.