Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis ,,Programinė muzika fortepijonui”

2016 m. balandžio 20 d. Šiaulių Dainų muzikos mokykloje vyko tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis ,,Programinė muzika fortepijonui”. Jame dalyvavo 81 mokinys ir 37 mokytojai iš Parnu Music Shool (Estonia), Vidzemes jūrmalas Mūzikas un makslas skola (Latvia), Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos, Kuršėnų meno mokyklos, Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos, Radviliškio muzikos mokyklos, Raseinių meno mokyklos, Šiaulių ,,Juventos” progimnazijos, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ir Šiaulių I –sios muzikos mokyklos. Mūsų mokyklai atstovavo mokinės: Gustė Kazėnaitė (mokytoja Skirma Andreliūnienė), Ema Stakutytė, Patricija Geležėlytė ir Greta Gaubytė (mokytoja Natalija Chrapačienė). Po festivalio vyko apskritojo stalo diskusija ,,Jaunojo pianisto ugdymo aktualijos”. Pranešimus skaitė mokytojai Algirdas Bružas, Jovita Vengrienė, Karolina Butrimavičienė ir Sigita Zemitaitė.112

2016-04-22 21.25.34

„Stebuklingas strykas”

          Balandžio 13 d. smuikininkų ansamblis (vadovė Ligita Stravinskienė, koncertmeisterė Natalija Chrapačienė) dalyvavo Akmenėje vykusiame styginių instrumentų ansamblių festivalyje „Stebuklingas strykas”. Mūsų ansamblio atliekami kūriniai buvo lydimi gausių aplodismentų, o vaikai sužavėti ir pakylėti, kad pavyko paliesti klausytojų širdis.
Festivalio pabaigoje scenoje galingai ir įspūdingai suskambo visų dalyvių atliekamas bendras kūrinys.

DSC_8841DSC_8846 DSC_896120160414_162845

Olimpiadoje

Balandžio 7 d. „Žemynos” pagrindinėje mokykloje vyko Panevėžio krašto jaunųjų matematikų olimpiada, kurios atidaryme grojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis, vadovaujamas Ligitos Stravinskienės, koncertmeisterė- Natalija Chrapačienė.

Savo grojimu jaunuosius matematikus pagerbė ir Pakruojo kultūros centro pučiamųjų orkestro „Viestartas” muzikantai, vadovaujami Vytauto Lukošiūno. Dauguma muzikantų- mūsų mokyklos mokiniai.406 03 matematikos olimp

 

406 02 matematikosorkestras

CHORAS VYKS Į DAINŲ ŠVENTĘ!

          Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos jaunučių choras balandžio 7 d. „Atžalyno“ gimnazijoje dalyvavo Lietuvos moksleivių dainų šventės perklausoje. Mokiniams puikiai sekėsi padainuoti visas išmoktas dainas. Labiausiai nudžiugino komisijos pirmininko Raimundo Katino žodžiai: „Jeigu jūs neatvyksite į dainų šventę Vilniuje, šventė neįvyks!“.

       Dėkojame mokytojoms Ingridai Tuomienei ir Rūtai Venslovienei už puikų mokinių paruošimą, už profesionalumą. Džiaugiamės, kad tų pačių mokytojų vadovaujamas „Atžalyno“ gimnazijos mišrus choras taip pat puikiai pasirodė ir iškovojo teisę dalyvauti dainų šventėje.

          Sveikiname ir Pakruojo kultūros centro pučiamųjų orkestrą „Viestartas“, taip pat pakviestą dalyvauti dainų šventėje. Kaip žinome, orkestrui vadovauja mūsų mokyklos fleitos mokytojas Vytautas Lukošiūnas, o jame groja nemažai muzikos mokyklos mokinių ir absolventų.

             Sėkmės visiems kolektyvams dainų šventėje liepos mėnesį!

20160407_172023

Skambinu, įsivaizduoju, piešiu

     Vilniaus „Ąžuoliuko” muzikos mokykla nuo 2004 m. rengia projektą „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“. Daugumai projekto dalyvių svarbiausias ir atsakingiausias renginys – Respublikinis jaunųjų atlikėjų ir dailininkų festivalis – konkursas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“, kuriame kviečiami dalyvauti muzikos, meno ir dailės mokyklų mokiniai. Į muzikos ir spalvų šventę, apipintą vaikų eilėmis bei pasakomis, atvyksta jaunieji talentai iš įvairiausių Lietuvos miestų. Visus juos vienija meilė muzikai, dailei ir literatūrai. Konkurso dalyviai vertinami ne tik už muzikos kūrinio atlikimą, bet ir jo įtaigų iliustravimą bei gebėjimą pasakojimu ar eilėmis pristatyti grojamą kūrinį.

     Balandžio 2 dieną VII-ajame konkurse- festivalyje „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“, vykusiame Lietuvos edukologijos universitete,  dalyvavo keturios Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos mokinės: pianistės Ema Stakutytė (mokytoja N. Chrapačienė), Gustė Kazėnaitė, Urtė Sabeckytė (abi moko mokytoja S. Andreliūnienė)   ir smuikininkė Ramunė Tomkutė (mokytoja L. Stravinskienė, koncertmeisterė N. Chrapačienė). Komisija puikiai įvertino pakruojiečių pasirodymus: Ema Stakutytė pelnė konkurso laureato diplomą, Gustė Kazėnaitė ir Urtė Sabeckytė apdovanotos konkurso diplomais, o  smuikininkė Ramunė Tomkutė- padėkos raštu.

Nuotraukose apačioje:

Mokytojos L. Stravinskienė, N. Chrapačienė, S. Andreliūnienė.

Pianistės: gustė Kazėnaitė, Ema Stakutytė, Urtė Sabeckytė.

Smuikininkė Ramunė Tomkutė, akompanuoja N. Chrapačienė

mokytojos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

received_628559277293184

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skambinu-isivaizduoju-piesiu-2016-40