SMUIKININKIŲ KONCERTAS ROZALIMO BAŽNYČIOJE

Rugsėjo 17 d. pakilia nuotaika smuiko klasės mokinės grojo iškilmingose Šv. Mišiose Rozalimo bažnyčioje. Bažnyčios akustikos grožį išbandė ir 5 kl. solistė Augustė Janeliūnaitė.

Ačiū jaunosioms smuikininkėms, jų mokytojai Ligitai Stravinskienei, koncertmeisterei Rasai Vaigauskaitei, taip pat tėveliams, buvusiems kartu! Buvo gražu!

Jaunosios smuikininkės ir jų mokytoja Ligita Stravinskienė
Augustė Janeliūnaitė

Naujų mokslo metų pradžios šventė

Sugrįžęs ruduo surenka vasaros išbarstytą mokyklos bendruomenę. Pradžioje į mokyklą sugrįžo ne visada matomi žmonės- aptarnaujantis personalas, paruošęs mokyklą visų metų darbui, administracija. Tada mokytojai, o paskui juos ir mokiniai, vis labiau užpildydami savo šurmuliu ir muzikos garsais mokyklą.

Rugsėjo 1-osios šventiniame renginyje simboliškai visus su naujais mokslo metais pasveikino smuikininkų ansamblis, vadovaujamas Ligitos Stravinskienės ir koncertmeisterės Rasos Vaigauskaitės.

Ne taip paprasta per vasarą neišbarstyti išmoktų natų, kurios suskambėtų gražiausiais kūriniais. Bet šiandien ne vienas jaunasis muzikantas, padedamas savo mokytojų, prakalbino natas ir padovanojo visiems mažą koncertą.

Su rugsėjo 1-ąja sveikino mokyklos direktorė Nijolė Pupinienė, Pakruojo rajono meras Saulius Margis, rajono tarybos nariai Audrius Kazlauskas ir Erika Kižienė

Almos Varvuolienės nuotraukos

Mokyklos bendruomenė
Smuikininkų ansamblis
Direktorė Nijolė Pupinienė
Goda Šostakaitė, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė
Milda Špejeraitė
Viltė Morkūnaitė, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė
Aldas Grigonis
Motiejus Klimkevičius, Adomas Norbuntas, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė
Martyna Jurevičiūtė
Evelina Paslavičiūtė, koncertmeisterė Rūta Venslovienė
Pakruojo r. meras Saulius Margis, tarybos nariai Erika Kižienė ir Audrius Kazlauskas
Mokytojai

POLIFONIJA IR AŠ

Birželio 6 d. Radviliškyje vykusiame XII Lietuvos jaunųjų atlikėjų festivalyje „Polifonija ir aš” puikiai pasirodė pirmokė pianistė Milda Špejeraitė. Ji pirmą kartą grojo vargonais, atliko Leopoldo Mocarto kūrinį „Bure e-moll”. Sveikiname gabią ir darbščią jaunąją muzikantę bei jos mokytoją Nataliją Chrapačienę.

DĖL PAPILDOMO PRIĖMIMO

Sėkmingai praėjo naujų mokinių priėmimas mokytis pagal įvairias meninio ugdymo (muzikos, dailės, šokio) programas, naujai priimta mokytis beveik 30 mokinių. Nenuliūskite tie, kurie nespėjote arba pražiūrėjote priėmimo laiką- dar yra vietų, nors ne visose specialybėse. Skambinkite tel. 8 682 19446, pakonsultuosime, patarsime, ką dar galite pasirinkti.

Pridedame priėmimo prašymo formą. Užpildytą siųskite el. paštu pakruojomuzika@gmail.com

IŠLYDĖTA 54 OJI MOKYKLOS ABSOLVENTŲ LAIDA

Muzika yra ore, muzika yra visur, pasaulis yra jos pilnas. Ir tu paprasčiausiai pasiimi kiek tau reikia. (Edvard Elgar)

Gegužės 31 d. Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokykloje paskutinį kartą į sceną žengė 54 – osios laidos abiturientai. Šiais metais menų mokyklą baigė 9 mokiniai, kuriems mokyklos direktorė įteikė baigimo pažymėjimus. Absolventai Aretas Stankūnas ir Nojus Vaičeliūnas šiltai pravedė mini koncertą, skirtą mokytojams ir susirinkusiems tėveliams. Mokytoja Ingrida Tuomienė prisiminė kartu su mokiniais nueitą įdomų, kūrybingą ir nelengvą muzikos kelią, o tėvelių vardu didelį ir nuoširdų ačiū tarė Agatos mama Jovita Kirdeikienė.

Absolventai: Gustė Norbuntaitė, Klara Jarašūnaitė, Agota Kirdeikytė, Gabrielius Kranauskas, Otilija Miknevičiūtė, Gytė Stalmačenkaitė, Nojus Vaičeliūnas, Aretas Stankūnas
Absolventai ir jų mokytojai
Direktorė Nijolė Pupinienė
Aretas Stankūnas
Nojus Vaičeliūnas
Gytė Stalmačenkaitė
Aretas Stankūnas
Klara Andrašūnaitė
Nojus Vaičeliūnas
Agota Kirdeikytė
Mokytoja Ingrida Tuomienė
Mama Jovita Kirdeikienė
Žydinčios ir saldžios dovanos mokyklai
Saldus AČIŪ

DAILĖS PLENERAS AKMENĖLIŲ DVARE

Gegužės 23 d. Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokyklos dailės klasę lankantys pirmos klasės mokiniai lankėsi Akmenėlių dvare. Sužinojome, kad Akmenėlių palivarkas nuo 1780 m. priklausė Pakruojo dvarui. Dabartinė dvaro savininkė ponia Edita Aperavičienė mielai papasakojo apie šio dvaro istoriją. Buvo įdomu apžiūrėti dviejų šimtų metų senumo rūmus, prisiliesti prie autentiškų sienų, tarsi pirštais paliesti dviejų šimtų metų istoriją. Nepastebėtas neliko ir mažas arkliukas ponis. Aplankėme dvare esantį Stasio Ušinsko muziejų. Ponia Edita vaikams papasakojo apie žymų Lietuvos dailininką, vitražistą, scenografą, lėlininką, pedagogą S. Ušinską, kuris 1905 metais gimė Pakruojyje. Įdomu buvo pamatyti teatro lėlę marionetę, kuri vėliau stebuklingai „atgijo“ knygelėje „Dra ta ta“ . Nuskenavus telefonu paveikslėlį prieš mus 3D vaizdu atgijo lėlės marionetės, jų rentgenogramos ir net meninio filmo fragmentai. Po ekskursijos po dvarą pradėjome pamoką „Pleneras Akmenėlių dvare“.

Nuoširdžiai dėkojame poniai Editai už įdomią ekskursiją, rūpestį ir vaišingumą.

Dailės mokytojos Jūratės Sokienės tekstas ir nuotraukos