MENŲ IR KARTŲ JUNGTYS

Spalio 7 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos įgyvendinamas ir Lietuvos kultūros tarybos bei rajono savivaldybės remiamas projektas „Menų ir kartų jungtys: iš Pakruojo krašto kilę menininkai ir vietos jaunimas” nusikėlė ten, kur auga talentingi, muzikai gabūs vaikai. Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokykloje Klaipėdoje gyvenanti buvusi pakruojietė dainininkė, pedagogė ekspertė Aušra Smičiūtė- Butkevičienė surengė vienos dienos edukacinius užsiėmimus su vokalinio meistriškumo pamokomis, pokalbiu ir mini koncertu. Važiuodama į Pakruojį, savo FB paskyroje dalijosi žinute: „Šiandien – ypatinga diena. Susitiksiu su mokyklos, kurioje prasidėjo ir mano muzikinis kelias, jaunaisiais dainininkais. Esu dėkinga visiems savo Mokytojams, o šiandien – mano eilė „pačiupinėti” talentus”. Įsimintinas ir naudingas tas talentų „pačiupinėjimas” buvo ir mokiniams, ir jų mokytojoms.

Pradžioje visus į vieną būrį sujungė dainininkės vedamos nuotaikingos vokalo pratybos. Po jų atėjo eilė ir moksleivių pasirodymams. Koncertavusioms dainininkėms Melitai Juknaitei, Liepai Mužaitei, Godai Šostakaitei, Evelinai Mihaelai Vasilei, Augustei Janeliūnaitei, vaikinų vokaliniam ansambliui bei vaikus dainavimo keliu vedančioms mokytojoms Ingridai Tuomienei ir Sandrai Gegieckienei kraštietė negailėjo gražių žodžių, kiekvienai ir kiekvienam atskirai nuoširdžiai dalijo praktinius patarimus, ką daryti ir ko nedaryti, siekiant dar geresnio dainavimo. Edukacijų vinis – visų kartu padainuota L. Vilkončiaus daina „Gimtinė”.

Mačiau laimingus moksleivių veidus, girdėjau mokytojų padėkos žodžius. Buvo gera, nes su šviesiais įspūdžiais į Klaipėdą sugrįžo ir Aušra. Štai kokią šiltą laišką gavau iš jos: „Koks nuostabus patyrimas. Jokio nuovargio, nors dirbome tikrai intensyviai. Ir kokie yra nuostabūs miestelio vaikai – nepersisotinę susitikimų, pasiūlos, mokytojų. Tiesiog verkia iš džiaugsmo širdis.”

Genės Juodytės tekstas

Genės Juodytės, Nijolės Padorienės, Ingridos Tuomienės nuotr.

Aušra Smičiūtė- Butkevičienė

Mankšta
Bendros pratybos
Melita Juknaitė
Liepa Mužaitė
Goda Šostakaitė
Augustė Janeliūnaitė
Evelina Mihaela Vasilė
Vaikinų ansamblis
Visi kartu

TARPTAUTINĖ MOKYTOJŲ DIENA

Spalio 5-ąją visi gražiausi žodžiai ir linkėjimai skriejo ypatingos profesijos darbuotojams – didžiulis ačiū buvo tartas mokytojams. 😊Ketvirtadienio popietės šventė įvyko Šeduvoje.

Profesinės šventės proga mokytojų pasveikinti atvyko meras Saulius Margis, vicemeras Virginijus Kacilevičius, administracijos direktorius Mindaugas Veliulis, mero patarėjas Linas Katilius, švietimo skyriaus vedėja Irena Mažulienė, LR Seimo nario Antano Matulo padėjėja, Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narė Erika Kižienė, Pakruojo rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patarėja Šiaulių apskrityje Larisa Paurienė, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė Inga Jankauskienė.

Meras S. Margis dėkojo ir linkėjo kantrybės, neišsenkančių idėjų bei visada jausti buvusių ir esamų mokinių dėmesį ir pagarbą.

Apdovanotos konkurso „Mokytojų iniciatyvų skatinimas“ premijos nugalėtojos: Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokyklos direktorė Nijolė Pupinienė, „Atžalyno“ gimnazijos istorijos mokytoja Gražina Kairiūkštienė ir Linkuvos gimnazijos biologijos mokytoja Angėlė Zalunskienė. Nominantai apdovanoti atminimo lentelėmis ir piniginėmis premijomis. Nugalėtojus rinko Mokytojų iniciatyvų skatinimo atrankos komisija (pirmininkas – vicemeras V. Kacilevičius).

Už pasiekimus profesinėje srityje mero padėkomis buvo taip pat apdovanoti: Pakruojo „Žemynos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Modesta Tamašauskienė, informacinių technologijų specialistas Vidmantas Batakis ir lietuvių kalbos mokytoja Regina Gasparavičienė, Lygumų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gasiūnienė ir Žeimelio gimnazijos dailės mokytoja Inga Strižigauskienė. Visus nominantus taip pat sveikino LR Seimo nario padėjėja E. Kižienė. Jiems buvo įteiktos LR Seimo nario A.Matulo padėkos.

Pedagogus sveikino ir legendinės grupės „Hiperbolė“ dainas dovanojo grupė „Hiperband“. Renginį vedė Pakruojo kultūros centro direktorė Arina Janeliūnienė.

Pakruojo r. savivaldybės informacija.

Lino Katiliaus nuotraukos

Meras Saulius Margis, Gražina Kairiūkštienė, administracijos direktorius Mindaugas Veliulis, Gėnė Zalunskienė, Nijolė Pupinienė, vicemeras Virginijus Kacilevičius