MENŲ IR KARTŲ JUNGTYS

Spalio 7 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos įgyvendinamas ir Lietuvos kultūros tarybos bei rajono savivaldybės remiamas projektas „Menų ir kartų jungtys: iš Pakruojo krašto kilę menininkai ir vietos jaunimas” nusikėlė ten, kur auga talentingi, muzikai gabūs vaikai. Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokykloje Klaipėdoje gyvenanti buvusi pakruojietė dainininkė, pedagogė ekspertė Aušra Smičiūtė- Butkevičienė surengė vienos dienos edukacinius užsiėmimus su vokalinio meistriškumo pamokomis, pokalbiu ir mini koncertu. Važiuodama į Pakruojį, savo FB paskyroje dalijosi žinute: „Šiandien – ypatinga diena. Susitiksiu su mokyklos, kurioje prasidėjo ir mano muzikinis kelias, jaunaisiais dainininkais. Esu dėkinga visiems savo Mokytojams, o šiandien – mano eilė „pačiupinėti” talentus”. Įsimintinas ir naudingas tas talentų „pačiupinėjimas” buvo ir mokiniams, ir jų mokytojoms.

Pradžioje visus į vieną būrį sujungė dainininkės vedamos nuotaikingos vokalo pratybos. Po jų atėjo eilė ir moksleivių pasirodymams. Koncertavusioms dainininkėms Melitai Juknaitei, Liepai Mužaitei, Godai Šostakaitei, Evelinai Mihaelai Vasilei, Augustei Janeliūnaitei, vaikinų vokaliniam ansambliui bei vaikus dainavimo keliu vedančioms mokytojoms Ingridai Tuomienei ir Sandrai Gegieckienei kraštietė negailėjo gražių žodžių, kiekvienai ir kiekvienam atskirai nuoširdžiai dalijo praktinius patarimus, ką daryti ir ko nedaryti, siekiant dar geresnio dainavimo. Edukacijų vinis – visų kartu padainuota L. Vilkončiaus daina „Gimtinė”.

Mačiau laimingus moksleivių veidus, girdėjau mokytojų padėkos žodžius. Buvo gera, nes su šviesiais įspūdžiais į Klaipėdą sugrįžo ir Aušra. Štai kokią šiltą laišką gavau iš jos: „Koks nuostabus patyrimas. Jokio nuovargio, nors dirbome tikrai intensyviai. Ir kokie yra nuostabūs miestelio vaikai – nepersisotinę susitikimų, pasiūlos, mokytojų. Tiesiog verkia iš džiaugsmo širdis.”

Genės Juodytės tekstas

Genės Juodytės, Nijolės Padorienės, Ingridos Tuomienės nuotr.

Aušra Smičiūtė- Butkevičienė

Mankšta
Bendros pratybos
Melita Juknaitė
Liepa Mužaitė
Goda Šostakaitė
Augustė Janeliūnaitė
Evelina Mihaela Vasilė
Vaikinų ansamblis
Visi kartu