SVEIKINIMAS VILNIUI

Balandžio 26 d. Vilniuje S. Vainiūno namuose vyko Lietuvos muzikų rėmimo fondo pirmininkės Liucijos Stulgienės ir muzikologo Vaclovo Juodpusio organizuotas renginys „Sveikinimas Vilniui“. Koncerto dalyvius ir organizatorius sveikino LR Seimo nariai Stasys Tumėnas ir Liudas Jonaitis. Renginyje dėmesys skirtas iš Pakruojo kilusiems žymiems menininkams. Aktorė Gražina Urbonaitė deklamavo E. Mieželaičio eiles, apie dailininką S. Ušinską priminė dailėtyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė, kompozitorius J. Juzeliūną ir J. Pakalnį pristatė muzikologas Vaclovas Juodpusis. Vakarą vainikavo Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokyklos jaunieji muzikantai. Visi muzikavę vaikai sulaukė nuoširdžių pagyrų, aplodismentų, ir ne tik už puikų kūrinių atlikimą, bet ir už sceninę išvaizdą, parodančią pagarbą atliekamai muzikai ir klausytojams.

Muzikologas V. Juodpusis mokyklai padovanojo Juozo Pakalnio portretą ir keletą vertingų natų knygų, iš kurių bus galima praplėsti mokinių repertuarą.

Direktorė Nijolė Pupinienė dėkojo renginio organizatoriams už suteiktą galimybę koncertuoti Vilniuje, trumpai pristatė mokyklą, jos pasikeitimus tapus menų mokykla. Šiame renginyje buvo pristatyti ir dailės programos mokinių darbai- Iliustracijos Juozo Pakalnio baleto „Sužadėtinė” tema: Lėjos Grybaitės „Marytės šokis” ir Letos Lebedaitės „Antano šokis” (mergaičių mokytoja Jūratė Sokienė).

Dėkojame mokytojams, paruošusiems jaunuosius muzikantus: Skirmai Andreliūnienei, Ligitai Stravinskienei, Ingridai Tuomienei, Rūtai Venslovienei, Romualdui Klupšui, Rasai Vaigauskaitei.

N. Pupinienės nuotraukos

Muzikologas Vaclovas Juodpusis
Lietuvos muzikų rėmimo fondo vadovė Liucija Stulgienė
Seimo narių Liudo Jonaičio ir Stasio Tumėno sveikinimai
Aktorė Gražina Urbonaitė
Dailėtyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė
Gustė Martinaitytė
Goda Pocevičiūtė, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė
Evelina Paslavičiūtė
Martyna Jurevičiūtė
Gintarė Kazlauskaitė, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė
Aretas Stankūnas

Greta Gudaitė
Vokalinis kvartetas Kajus Zaičenko, Evelina Paslavičiūtė, Gabrielė Gaigalaitė, Jokūbas Gaška, koncertmeisterė Rūta Venslovienė
Vakarė Šimanskytė, Jokūbas Gaška, Austėja Mališevičiūtė, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė
Vaikinų vokalinis ansamblis. Sėdi: Nojus Vaičeliūnas, Kajus Zaičenko, Donatas Dargis, Vincentas Lekas; stovi: Gabrielius Šiurna, Matas Šimanskis, Dominykas Kairys, Gabrielius Kranauskas, Jokūbas Gaška, Aretas Stankūnas
Dailės mokytoja Jūratė Sokienė ir jos mokinių Lėjos Grybytės bei Letos Lebedaitės darbai
Direktorė Nijolė Pupinienė

„Rubato“

Balandžio 20 d. Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokykloje vyko II Respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Rubato“, kuriame dalyvavo Visagino kūrybos ir menų akademijos, Radviliškio muzikos mokyklos, Kėdainių muzikos mokyklos, Pasvalio muzikos mokyklos, Akmenės rajono meno mokyklos Ventos skyriaus  ir Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokyklos jaunieji pianistai. Sėkmingai pasirodė mūsų mokyklos mokinės. Gustė Martinaitytė A grupėje laimėjo I vietos laureato diplomą, Gustė Kazėnaitė C grupėje taip pat I vietos laureato o Gretai Gudaitei buvo įteiktas C grupėje laimėtas II vietos laureato diplomas. Sveikiname laureates ir jų mokytojas: Skirmą Andreliūnienę ir Svajonė Stulgaitienę už puikų mokinių paruošimą.

                                                                                                                  Nuotraukos Almos Varvuolienės

Gustė Kazėnaitė, Gustė Martinaitytė, Greta Gudaitė
Su mokytojomis Skirma Andreliūniene ir Svajone Stulgaitiene
Konkurso dalyviai, organizatoriai ir mokytojai

„PRAVĖRIAU VARIO VARTELIUS“

Balandžio 20 d. Kretingos rajono Salantų meno mokykloje vyko Respublikinio mokinių kūrybinių darbų konkursas „Pravėriau vario vartelius“. Šiame konkurse pirmą kartą mūsų mokyklos vardą garsino dailės klasės mokiniai, kuriuos paruošė dailės mokytoja Jūratė Sokienė. Sveikiname mokytoją ir jos jaunuosius dailininkus, žengiančius meno keliu.

“Draugystės tiltai”

 Balandžio 18 d. Radviliškio muzikos mokykloje vyko Šiaulių regiono jaunųjų pianistų festivalis „Draugystės tiltai 2023“, kuriame dalyvavo ir Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokyklos jaunosios pianistės: Bulskytė Urtė, Rutkevičiūtė Gustė, Špejeraitė Milda, Žičevičiūtė Eva, Cesevičiūtė Milda ir  Mužaitė Liepa, lydimos savo mokytojų  Skirmos Andreliūnienės ir Natalijos Chrapačienės.

„GARSŲ SŪKURY“

2023 m. balandžio 7 d. Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykloje įvyko II respublikinis instrumentinės muzikos konkursas „Garsų sūkury“, kuriame mūsų mokyklai atstovavo pirmokė smuikininkė Grėtė Gaškaitė (mokytoja  Ligita Stravinskienė) ir KU 2 kl. pianistė Gustė Kazėnaitė (mokytoja Skirma Andreliūnienė). Dueto pasirodymas buvo sėkmingas, mergaitės apdovanotos konkurso diplomu.

Sveikiname Grėtę su debiutu konkursuose, Gustę su puikiu akompanavimu. Dėkojame mokytojoms už puikų mokinių paruošimą.

Gustė Kazėnaitė, Grėtė Gaškaitė
dav

Kūrybiniai susitikimai

2023 m. balandžio 6 d. Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokyklos salėje vyko Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ir Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokyklos koncertų-parodų ciklo „Kūrybiniai susitikimai“ renginys. Šiltoje aplinkoje ne tik skambėjo mokinių atliekami kūriniai, bet ir buvo galima pasigrožėti jaunųjų dailininkų darbais. Susitikimo metu mokyklų direktorės Regina Marozienė ir Nijolė Pupinienė iškilmingai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri suteiks galimybę gabiems mokiniams dažniau pasirodyti mokyklų projektuose, renginiuose, koncertuose.

Almos Varvuolienės nuotraukos

Kūrybinio susitikimo dalyviai
Milda Špejeraitė
Augustė Janeliūnaitė ir koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė
Grėtė Gaškaitė ir Gustė Kazėnaitė
Aleksandra Šiurnaitė
Urtė Budraitytė, koncertmeisterė Irina Tautkuvienė
Jonas Janušauskas
Motiejus Dudnikas, Gabrielius Ruzas, Jonas Vozbutas
Direktorės Regina Marozienė ir Nijolė Pupinienė

SVEIKINAME KONKURSO „PASIIMSIU PAUKŠČIO BALSĄ“ LAUREATUS!

Balandžio 6 d. Kupiškio menų mokykloje vyko VI respublikinė vokalinių ansamblių šventė-konkursas „Pasiimsiu paukščio balsą“. Mokyklai atstovavo du mokytojos Ingridos Tuomienės ir koncertmeisterės Rūtos Venslovienės kolektyvai: vaikinų ansamblis ir mišrus kvartetas. Abu kolektyvai apdovanoti laureatų diplomais- vaikinai I vietos, kvartetas II. Sveikiname dainininkus ir jų mokytojas su puikiu pasiekimu!

Sėdi: Nojus Vaičeliūnas, Evelina Paslavičiūtė, Kajus Zaičenko, Dominykas Kairys,
Gabrielė Gaigalaitė, Donatas Dargis.
Stovi: Gabrielius Šiurna, Matas Šimanskis, Jokūbas Gaška, Gabrielius Kranauskas,
Aretas Stankūnas, mokytoja Ingrida Tuomienė.

GUSTEI MARTINAITYTEI KONKURSO“ČIURLIONIO JŪRA“ GRAND PRIX!

Balandžio 4 d. Radviliškio muzikos mokykloje vyko Lietuvos jaunųjų pianistų konkursas „Čiurlionio jūra“. Su džiaugsmingomis žiniomis iš šio konkurso grįžo trečiokė Gustė Martinaitytė ir jos mokytoja Skirma Andreliūnienė– Gustė ne tik pelnė nominaciją už geriausiai atliktą pjesę, bet ir laimėjo konkurso GRAND PRIX.

Sveikiname šauniąją pianistę ir jos mokytoją su puikia pergale konkurse!

Gustė Martinaitytė ir jos mokytoja Skirma Andreliūnienė

SKAMBIOS PIANISČIŲ PERGALĖS

2023-03-31 Kaišiadorių meno mokykloje vyko V Respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Skambioji klaviatūra” Jame puikiai pasirodė visos Pakruojo Juozo Pakalnio menų mokyklai atstovavusios muzikantės ir buvo apdovanotos laureačių diplomais. Pirmokė Milda Špejeraitė (mokytoja Natalija Chrapačienė) ir trečiokė Gustė Martinaitytė (mokytoja Skirma Andreliūnienė) tapo 1 vietos laureatėmis. Mokytojos Rūtos Venslovienės auklėtinė antrokė Kotryna Vitkutė pelnė 2 vietos, šeštokė Martyna Jurevičiūtė- 3 vietos laureačių diplomus. Sveikiname mokines su puikiu pasirodymu, dėkojame mokytojoms už atsakingą darbą ruošiantis konkursui.

Milda Špejeraitė su pirmuoju savo laureatės diplomu
Gustė Martinaitytė

Kotryna Vitkutė

Martyna Jurevičiūtė