Pakruojyje paminėta tarptautinė džiazo diena

Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) iniciatyva nuo 2012 metų kasmet balandžio 30-ąją švenčiama Tarptautinė džiazo diena, kuria siekiama kovoti su diskriminacija, skatinti kultūrų dialogą ir toleranciją, pagarbą žmogaus orumui, laisvei.

2018 m. balandžio 26 d., Pakruojo sinagogoje buvo surengtas  Juozo Pakalnio muzikos mokyklos mokinių ir mokytojų koncertas, skirtas džiazo dienai paminėti. Renginį inicijavo ir organizavo mokytojas Romualdas Klupšas, jau senai „sergantis džiazu” ir skatinantinantis mokinius neapsiriboti klasikiniais standartais, o mąstyti šiuolaikiškai, išlaisvinti sąmonę improvizacijai, kūrybai, muzikuoti mėgaujantis šiuolaikinės muzikos temomis ir įvairiausiais jos atlikimo stiliais. Nors ši diena muzikos mokykloje minima jau treti metai iš eilės, bet šiemet Pakruojo bendruomenei mokiniai džiazavo pirmą kartą. Kol kas koncerte groti džiazą ryžosi Romualdo Klupšo gitaros klasės mokiniai (Danielius Šventickas, Donatas Dargis, Aretas Stankūnas, Žaneta Vaidžiulytė, Gabrielė Linkaitė, Gustė Kielaitė, Jonas Špejeras, Edvinas Pliūra, Arnas Liukpetris, Dovydas Vidzikauskas), Dainiaus Tomkaus saksofonininkai (Rokas Zakarka, Kristupas Morkūnas, Mikas Kazakevičius, Agota Stankevičiūtė) ir Sandros Gegieckienės vokalo klasės mokinė Austėja Dumbrytė. Koncerte improvizavo mokytojai: Redas Varvuolis (klavišiniai), Arina Janeliūnienė (vokalas), Dainius Tomkus (saksofonas), Romualdas Klupšas (gitara). Galbūt sekančiais metais prisijungs dar daugiau džiazo mylėtojų.

Jūratės Martūzienės tekstas ir nuotraukos

Draugystės tiltai

Š. m. balandžio 20 dieną Kuršėnų muzikos mokykloje vyko VIII-asis Šiaulių regiono jaunųjų pianistų festivalis „Draugystės tiltai 2018“. Šis festivalis organizuojamas kiekvienais metais vienoje iš Šiaulių regiono muzikos ar meno mokyklų. Kitais metais festivalis vyks Ventos muzikos mokykloje.

        Šauniai šių metų festivalyje pasirodė gausus mūsų mokyklos jaunųjų pianistų būrys: Ugnė Špakytė 1 kl., Meida Baltėnaitė 3 kl., Gabrielė Nikalajevaitė 4 kl. (mokytoja Natalija Chrapačienė), Gustė Kazėnaitė 4 kl., Dominyka Šlegerytė 4 kl., Andrėja Averjanova 5 kl. (mokytoja Skirma Andreliūnienė) ir Benas Nikalajevas 7 kl. (mokytoja Filomena Bieliauskienė).

Skirmos Andreliūnienės nuotraukoje- jaunieji pianistai

Programinė muzika fortepijonui

Balandžio 25 d. Šiaulių Dainų muzikos mokykloje vyko III tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis „Programinė muzika fortepijonui”. Jame sėkminai dalyvavo ir Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos pianistės: nuotraukoje iš kairės Kornelija Krigelytė (mokytoja Natalija Chrapačienė), duetas Andrėja Averjanova ir Urtė Sabeckytė, Dominyka Šlegerytė (mokytoja Skirma Andreliūnienė).

?

Gabijos maratonai

Akordeono 7 klasės mokinė Gabija Tarasevičiūtė (mokytoja Larisa Šiaulienė)- nuolatinė koncertų, konkursų, festivalių dalyvė. Kovo mėnesį ji puikiai pasirodė akordeonistų festivalyje- maratone Kaune, balandžio mėnesį pelnė padėką Lietuvos nacionaliniame akordeonistų konkurse Šiauliuose ir festivalyje „Pasaulio muzika” Vilniuje. Gegužės mėnesį Gabijos laukia ne tik keletas koncertų, bet ir muzikos mokyklos baigiamieji egzaminai. Linkime sėkmės gabiai muzikantei.

Koncertas Žemynos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniams

Kaip ir kasmet, šį pavasarį, balandžio 18 d. Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokykla perengė koncertą „Žemynos” pradinių klasių mokiniams ir jų mokytojams.

Koncertą pradėjęs jaunučių choras mažuosius klausytojus įtraukė į linksmą dainelių atlikimą – visi linksmai plojo ir kartu dainavo.

Klausytojai ne tik klausėsi įvairių instrumentų, kuriais grojo jaunieji atlikėjai, bet ir buvo supažindinti su kiekvienu iš jų – mokytojai pasakojo apie instrumentų kilmę, ypatybes bei galimybes.

Koncerto pabaigoje mažieji klausytojai buvo pakviesti ateiti į muzikos mokyklą – naujų mokinių priėmimas vyks š. m. birželio 4 d. 16 val.

 Skirma Andreliūnienė

Jaunučių choras ir jo vadovė Ingrida Tuomienė

Trimitu groja Tautvydas Šiukšta

Kultūros dienos koncertas

Pakruojo sinagogoje 2018 m. balandžio 15 d. įvyko šventinis koncertas, skirtas Kultūros dienai paminėti, kuriame muzikavo Pakruojo kultūros centro moterų choras (vadovė Sandra Gegieckienė, akompaniatorė Rasa Vaigauskaitė), Pakruojo Juozo Pakalnio 5-7 klasių mišrus vokalinis ansamblis ir solistė Austėja Dumbrytė  (vokalinio ansamblio vadovė ir Austėjos mokytoja – Sandra Gegieckienė, akompaniatoriai Svajonė Geležėlienė ir Romualdas Klupšas). Klausytojams dovanotose dainose nuostabiai skambėjo susilieję mokinių ansamblio ir moterų choro balsai, jautrus ir šiltas Austėjos vokalas, natūralūs akompanuojančių instrumentų tembrai. Dėkojame mokytojai Sandrai Gegieckienei ir muzikos atlikėjams už puikų koncertą.

Pavaduotoja ugdymui Jūratė Martūzienė

Nuotraukos Jolitos Naudžiūnaitės-Janišauskienės

Dainuoja Austėja Dumbrytė, akompanuoja Svajonė GeležėlienėDainuoja Austėja Dumbrytė, gitara pritaria Romualdas Klupšas

Dainuoja Pakruojo Kultūros centro moterų choras ir Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos vokalinis ansamblis. Vadovė Sandra GegieckienėDainuoja Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos vokalinis ansamblis. Vadovė Sandra Gegieckienė

Dainų dainelė

2018 m. balandžio 14 d. LRT studijoje Vilniuje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė” filmavimas, kuriame dalyvavo Pakruojo rajono atstovai. Mūsų mokyklai atstovavo solistė Austėja Dumbrytė , puikiai padainavusi A. Raudonikio ir E. Selelionio dainą „Mano miestas”. Mergaitę konkursui ruošė mokytoja Sandra Gegieckienė.

„Dainų dainelės” koncertą matysite balandžio 22 d.  15.45 val. per LRT kultūros kanalą. Nepamirškite šią dieną įsijungti televizorių, palaikyti  mūsų solistę Austėją Dumbrytę ir balsuoti už ją internetiniame puslapyje www.dainudainele.lt skiltyje BALSUOK. 

Nuotraukose- Austėja Dumbrytė ir jos mokytoja Sandra Gegieckienė

Balio Dvariono konkursas

Balandžio 14 d. Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje vyko XX Nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso respublikinis turas, kuriam dalyvavo ir Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos pianistės Greta Gudaitė (4 kl., mokytoja Svajonė Geležėlienė) ir Ema Stakutytė (6 kl., mokytoja Natalija Chrapačienė). Dėkojame mergaitėms ir mokytojoms už įdėtą didelį darbą, atsakomybę ruošiantis konkursui.