KONKURSO „MAŽORAS IR MINORAS“ LAUREATĖS

2022-04-29 Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla surengė I-ąjį respublikinį jaunųjų pianistų konkursą „Mažoras ir minoras“, kuris vyko puikioje Biržų pilies salėje. Konkurse dalyvavo ir dvi Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos atstovės: Aleksandra Šiurnaitė (4 kl., mokytoja Natalija Chrapačienė) ir Gustė Kazėnaitė (KU klasė, mokytoja Skirma Andreliūnienė. Jame sėkmė lydėjo abi pianistes- Aleksandra apdovanota II vietos, Gustė III vietos laureatų diplomais. Sveikiname mergaites, dėkojame mokytojoms už puikų mokinių paruošimą konkursui.

Aleksandra Šiurnaitė
Gustė Kazėnaitė

Let’s Be Art: arts for global development

Pakruojo Atviras jaunimo centras 2022 m. gegužės 8-12 dienomis sulaukė svečių iš Katalonijos Besalu miestelio. Tai buvo atsakomasis vizitas Erasmus +Projekto ” Let s Be Art: art s for global development” Šios projekto metu jaunuoliai sukūrė draugystės tiltus ne tik dviejų valstybių, bet ir dviejų Miestų ( Pakruojo ir Besalu). Jaunuoliai vieni kitus supažindino su jų šalies ypatumais, tradicijomis ir kultūra.

Savo naujus draugus supažindinome su atviro darbo su jaunimu principais ir mobilaus darbo svarba ir nauda mūsų rajonui. Besalu mokyklos mokytojai ir jaunimas liko sužavėti naujai įrengtomis PAJC patalpomis ir įkurtomis erdvėmis, visas akimirkas fiksavo fotoaparatu. Grįžę į savo gimtąjį miestą pasidalins su kolegomis ir tikisi , kad artimiausiu metu bus įrengtas ir atidarytas jaunimo centras Besalu.

Svečių sukurtas vaizdo įrašas

„ŠOKANČIOS STYGOS“

2022 m. balandžio 13 d. Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos jaunosios smuikininkės, vadovaujamos Ligitos Stravinskienės, dalyvavo III styginių instrumentų muzikos festivalyje „Šokančios stygos“. Kėdainių muzikos mokykloje vykusiame  renginyje buvo atliekama šokių muzika (įvairių epochų ir stilių šokiai). Puikiai nuskambėjo solisčių Godos Pocevičiūtės, Gintarės Kazlauskaitės bei smuikininkių ansamblio atliekami kūriniai, kuriems akompanavo koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė. Po festivalio jaunieji muzikantai aplankė Kėdainių senamiestį ir krašto muziejų.

Ligitos Stravinskienės nuotraukos

Pirmoje eilėje: Lėja Ražauskaitė, Gintarė Kazlauskaitė, Goda Pocevičiūtė.
Antroje eilėje: Evelina Mihaela Vasilė, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė, Gustė Vaitiekūnaitė, Amelija Miknevičiūtė , mokytoja Ligita Stravinskienė, Otilija Miknevičiūtė.
Goda Pocevičiūtė
Gintarė Kazlauskaitė ir koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė
Smuikininkių ansamblis

Draugystės tiltai

2022 m. balandžio 8 d. Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokykloje vyko Šiaulių regiono jaunųjų pianistų festivalis „Draugystės tiltai”. Jame dalyvavo jaunieji atlikėjai iš Radviliškio, Joniškio, Kuršėnų, Šiaulių ir Pakruojo muzikos bei meno mokyklų. Tai tradicinis festivalis, prasidėjęs Radviliškio muzikos mokykloje ir kiekvienais metais vykstantis vis kitame mieste. Jauniesiems pianistams ir jų mokytojams yra puiki galimybė išbandyti save, pirmą kartą išeiti į sceną, pratintis prie respublikinių festivalių ir konkursų. Pakruojis „Draugystės tiltų“ festivalio simbolį- metraštį   perdavė Radviliškio  muzikos mokyklai.

Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklai atstovavo net 15 pianisčių, kurias paruošė mokytojos Skirma Andreliūnienė, Natalija Chrapačienė, Svajonė Stulgaitienė, Rūta Venslovienė. Dėkojame mokytojoms, suteikusioms galimybę mokiniams išbandyti savo jėgas namų scenoje. Sveikiname jaunąsias pianistes su puikiais pasirodymais, ypač tas, kurios festivalio scenoje grojo pirmą kartą, linkime sėkmės ateities festivaliuose ir konkursuose.

Festivalio dalyviai
Jaunosios Pakruojo pianistės. Pirmoje eilėje: Gustė Martinaitytė, Melita Juknaitė, Adelė Juzeliūnaitė, Kamilė Baltėnaitė, Vaiva Aleknavičiūtė, Lilija Aleknavičiūtė, Kotryna Vitkutė, Ūla Kirdeikytė. Antroje eilėje: Eglė Urbonaitė, Evelina Paslavičiūtė, Martyna Jurevičiūtė, Ugnė Lopetaitė, Aleksandra Šiurnaitė, Leta Lebedaitė, Beatričė Gudaitė
Festivalio simbolis iškeliauja į Radviliškį.

„Dainų dainelė” LRT studijoje

Nuskambėjo 7 „Dainų dainelės” koncertas, kuriame sėkmingai dalyvavo ir Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos kolektyvai: vokalinis tercetas ir vaikinų ansamblis. Tiesioginės transliacijos metu jaudinosi ir dainininkai, ir jų mokytojos Ingrida Tuomienė ir Rūta Venslovienė, tačiau jaudulys nesutrukdė puikiai padainuoti. Būtų džiugu pamatyti dainininkus ir finaliniame koncerte operos ir baleto teatre, tam reikia žiūrovų palaikymo. Už mūsų dainininkus galima balsuoti iki šeštadienio, balandžio 9 d. 20 val. tinklapyje www.dainudainele.lt

SVEIKINAME DAINAVIMO KONKURSO LAUREATUS!

2022 m. kovo 31 d. Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykloje įvyko V tarptautinis vaikų ir jaunimo dainavimo konkursas Algimanto Raudonikio kūrybai paminėti, kuriame dalyvavo nemažas būrys Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos dainininkų.

Vaikinų ansamblis (mokytoja Ingrida Tuomienė, koncertmeisterė Rūta Venslovienė) pelnė I vietos laureato diplomą ir nominaciją už geriausiai atliktą kompozitoriaus dainą. Joniškio meras vaikinams įteikė specialų prizą – dovanų kortelę.

Gabrielius Šiurna, Pijus Drupas, Matas Šimanskis, Kajus Zaičenko, Vincentas Lekas, Gabrielius Kranauskas, Jokūbas Gaška, Aretas Stankūnas, Donatas Dargis, koncertmeisterė Rūta Venslovienė

Solistė Evelina Paslavičiūtė taip pat tapo  I vietos laureate. Greta Gudaitė apdovanota II vietos laureato diplomu. Mergaičių mokytoja Ingrida Tuomienė, koncertmeisterė Rūta Venslovienė.

Jauniausioji mokyklos atstovė konkurse Melita Juknaitė (mokytoja Sandra Gegieckienė, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė) įvertinta laureato III vietos diplomu.

Dėkojame už gerą pasirodymą solistei Gabrielei Gaigalaitei (mokytoja Daiva Kacilevičienė, koncertmeisterė Rasa Vaigauskaitė).

Džiaugiamės ir Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos abiturientės Emos Juodinytės pelnytu II vietos laureato diplomu.