INFORMACIJA MOKYTOJAMS, MOKINIAMS IR JŲ TĖVAMS APIE NUOTOLINĮ MOKYMĄ

Bendroji informacija

 1. Ugdymas nuotoliniu būdu pradedamas nuo  2020-03-30.
 2. Nuotoliniu būdu vyks visos Ugdymo plane numatytos pamokos įprastu tvarkaraščiu arba individualiai sutartu laiku,  kada mokiniai privalo prisijungti tiesiogiai prie kompiuterio ar telefono mokytojo nurodytu būdu.
 3. Kilus problemoms, susijusioms su ugdymo organizavimu, prašome kreiptis į dalyko mokytoją. Nepavykus išspręsti problemos, kreipkitės į mokyklos direktorę Nijolę Pupinienę (tel.8 682 19446.

Informacija mokytojams

 1. Mokytojai tiesioginiam bendravimui su mokiniais naudoja mobiliuosius telefonus, kompiuterius,  programėles: Messenger, Zoom, Skype, whats App ar kitas.
 2. Detaliai nuotolinio mokymosi ir atsiskaitymo tvarką kiekvienas mokytojas aptaria su mokiniais ir jų tėvais.  
 3. Jei bus dirbama pagal individualiai sutartą tvarkaraštį, jį pateikti mokyklos direktorei.
 4. Pravestas pamokas fiksuoti laisvos formos dienoraštyje (kompiuteriniame arba popieriniame), vėliau informaciją apie lankomumą perkelti į dienyną.
 5. Bendradarbiauti tarpusavyje dalinantis reikalinga informacija ugdymo klausimais.
 6. Dėl atsiskaitymų ir egzaminų organizavimo bus sprendžiama pagal situaciją.

Informacija mokiniams:

 1. Nuolat sekti mokytojų skelbiamas užduotis, atsiskaitymų tvarką ir kitą informaciją.
 2. Laiku pagal tvarkaraštį prisijungti tiesiogiai prie kompiuterio ar telefono mokytojo nurodytu būdu (messenger, zoom ar pnš.).
 3. Savarankiškai atlikti mokytojo skirtas užduotis ir jas laiku pateikti atsiskaitymui mokytojo nurodytu būdu, pvz., gyvai groti ar atsakinėti žodžiu, daryti garso įrašus ir juos siųsti mokytojui, atlikti užduotis raštu ir jas atsiųsti.
 4. Mokytis groti savarankiškai.
 5. Atlikinėjant užduotis ir kilus klausimams, mokiniai gali rašyti, skambinti ar kitu būdu kreiptis į dalyko mokytoją.

Informacija tėvams (globėjams):

 1. Pagal galimybes padėti (ypač jaunesniems vaikams) naudotis kompiuterinėmis technologijomis.
 2. Pasirūpinti, kad vaikas turėtų ramią darbo vietą, aprūpintą interneto ryšiu.
 3. Jeigu šeimoje yra ne vienas vaikas, besimokantis muzikos mokykloje, aptarti iš anksto, kaip bus pasidalinama įrenginiais (kompiuteris, telefonas, planšetė, vieno iš tėvų telefonas) arba kaip bus paskirstytas laikas, kad kiekvienas vaikas galėtų pabendrauti su savo mokytoju.
 4. Pasirūpinti, kad vaikas išlaikytų dienos ritmą: tvarkaraštyje numatytu metu būtų pasirengęs prisijungti prie kompiuterio, laisvu dienos metu atlikinėtų kitas mokytojo skirtas užduotis, laiku eitų miegoti.
 5. Nuotoliniu būdu pagal poreikį bendrauti su dalykų mokytojais, mokyklos administracija. Atsiradus nuotolinio ugdymosi sunkumams, padėti vaikui juos išspręsti.

Karantinas pratęstas

Dėl koronaviruso plitimo visuotinis karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos imtinai- taip trečiadienį nusprendė Vyriausybė. Vadinasi, nuo pirmadienio pradėsime mokyti nuotoliniu būdu.

Ačiū mokytojams, kurie šiuo metu intensyviai ruošiasi, kad pamokos per atstumą būtų kuo efektyvesnės. Visi mato galimybę dėstyti savo dalyką išskirtinėmis sąlygomis. Bet darbo sėkmė priklausys ne tik nuo mokytojų, bet ir nuo pačių mokinių bei jų tėvelių.

Mieli mokiniai, atėjo laikas jūsų atsakingumo ir pareigingumo išbandymui. Laikydamiesi karantino sąlygų, mokykitės namuose, daugiau grokite, skirkite dėmesio muzikos rašto ir istorijos mokymuisi. O mokytojai jus konsultuos nuotoliniu būdu.

Gerbiami tėveliai, Jūsų vaikų labui būkite atsakingi ir reiklūs, skatinkite vaikus ir šiomis neįprastomis sąlygomis mokytis, tobulėti. Daugiau būdami namuose, vaikai turės laiko ne tik bendrojo ugdymo dalykų, bet ir muzikos mokymuisi. Svarbu, kad tą laiką išnaudotų tinkamai.

Visiems linkiu kuo geresnės sveikatos. Saugokime save ir kitus laikydamiesi karantino reikalavimų.

Pagarbiai- direktorė Nijolė Pupinienė

KARANTINAS !

KOVO 13- 27 D. ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRO ĮSAKYMU PASKELBTOS MOKINIŲ PAVASARIO ATOSTOGOS, TODĖL PAMOKŲ NEBUS.

VĖLIAU PAMOKOS BUS ORGANIZUOJAMAS NUOTOLINIU BŪDU.

Esant reikalui skambinti direktorei tel. 8 682 19446

ŠIAULIŲ REGIONO MUZIKOS IR MENO MOKYKLŲ SOLFEDŽIO KONKURSAS

2020 m. kovo 7 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyko Šiaulių regiono muzikos ir meno mokyklų solfedžio konkursas. Konkurso tikslas- skatinti mokinių domėjimąsi ir motyvaciją mokantis solfedžio ir muzikos teorijos dalykų, ugdyti mokinių muzikinę klausą ir mąstymą. Mokykliniame šio konkurso ture teisę dalyvauti regioniniame ture iškovojo mokytojos Ingridos Tuomienės auklėtinės. Joms puikiai sekėsi ir Šiauliuose: Laura Baltėnaitė iškovojo pirmą vietą, Gustė Kazėnaitė, Greta Gudaitė ir Ugnė Vaitkutėantrąsias vietas. Sveikiname mergaites ir jų mokytoją su puikiais pasiekimais.

Nuotrauka iš I. Tuomienės asmeninio albumo

Rekomendacijos gyventojams dėl koronaviruso COVID-19

Koronavirusai – tai didelė grupė virusų, kurie gali sukelti įvairias ligas. Dažniausiai koronavirusai sukelia lengvas ar net besimptomes infekcijas, tačiau gali sukelti ir sunkias kvėpavimo takų infekcijas.

Naujajam koronavirusui būdingi į gripą panašūs simptomai: karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais naujasis koronavirusas sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Jei simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), grįžus iš šių šalių, ar per dvi savaites po kontakto su žmonėmis, neseniai buvusiais tose šalyse, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas. Jei simptomai pasireiškia skrendant lėktuvu, nedelsiant informuoti lėktuvo įgulą.

Jei žmogus nekeliavo į Kiniją ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), neturėjo kontaktų su šioje šalyje buvusiais asmenimis 14 dienų iki susirgimo, tokiu atveju pajutus šiuos simptomus reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Nekeliavus į Kiniją ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus),  ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais bei nejaučiant minėtų simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Gyventojai gali konsultuotis telefonu 8 618 79984, 8 618 79984, 8620 77547, 8 616 94562  (visą parą konsultuoja NVSC specialistai).

Rekomendacijos dėl asmenų atvykusių iš Kinijos ir Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų) per pastarųjų 14 dienų laikotarpį:

1) asmenims dirbantiems Lietuvos įmonėse, įstaigose, 14 dienų po grįžimo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos suteikti galimybę dirbti nuotoliniu būdu, jei tai įmanoma (likti namuose) arba asmuo turi pateikti informaciją apie lankymąsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje ir gauti nedarbingumą.

Norint pateikti informaciją apie save, reikia kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą šiais būdais:
tel. 85 212 4098
el. p. info@nvsc.lt
arba užpildant formą, kurią rasite nvsc.lrv.lt

2)  moksleiviams, grįžusiems iš Kinijos ar Šiaurės Italijos per pastarųjų 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos taikyti izoliavimąsi (likti namuose) ir sveikatos būklės stebėjimą. Pajutus į gripą panašius simptomus tokie asmenys nedelsiant turi skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.
      Visą informaciją rasite internetiniame puslapyje: (https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso)         

Parengta  pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją

MOTERIS SAULĖ 2019

Vasario 28 d. Šiaulių Saulės koncertų salėje Jau tradiciniu tapęs renginys „Moteris Saulė 2019“ sukvietė gausų būrį svečių. Tradiciškai, kiekvienų metų pradžioje, visus Šiaulių apskrities žmones kvietėme atidžiai apsižvalgyti, atkreipti dėmesį į savo krašto moteris. Kelios dešimtys kultūros, meno, verslo, švietimo bei kitų sričių atstovų svarstė iš visų apskrities savivaldybių, organizacijų, bendruomenių pateiktas kandidačių anketas ir balsavo už finalininkes. Iš didelio būrio buvo atrinktos septynios nuostabios moterys, kurios ir dalyvavo „Moteris Saulė 2019“ rinkimuose.

„Moteris Saulė 2019“ ir „Šiaulių miesto Saulės spindulys“ tapo Jurgita Jankauskienė, Šiaulių miesto šeimos gydytoja.

Pasirenkant favoritę ir užpildant gautas balsavimo korteles renginio žiūrovai nubalsavo ir salės nominaciją skyrė Arinai Janeliūnienei, Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos mokytojai.

Sveikiname Ariną, linkime ir toliau šviesti savo gerumu ir darbais.

Nijolės Padorienės nuotraukos